Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Revitalizácia verejných priestranstiev - park

V mesiaci september 2017 sa realizoval projekt revitalizácie verejných priestranstiev  park – I. etapa, vďaka finančnej podpore z Programu obnovy dediny.

 V súlade so stanoveným cieľom „zabezpečiť revitalizáciu časti obecného parku  formou asanácie 37 stromov“, ktoré predstavovali bezpečnostné riziko z pohľadu statickej bezpečnosti, patrili medzi invazívne druhy ( Ailanthus altissima – Pajaseň žliazkatý), alebo boli náletové. Odstránili sa choré, staré a nebezpečné dreviny. Pne po drevinách medzi Námestím (od kostola) k futbalovému ihrisku popri základnej škole a Kaštieli boli odstránené, aby nebránili údržbe bylinných porastov. Súčasťou revitalizácie bolo aj ošetrenie 5 drevín formou redukčných a presvetľovacích rezov v mohutných korunách. Z niekoľkých drevín bol odstránený brečtan, ktorý prerastal až do korún stromov a začal ohrozovať životaschopnosť týchto drevín.

Projekt bol realizovaný špecializovanou spoločnosťou v dvoch častiach. V I. časti sa realizoval výrub v súlade s projektovou dokumentáciou. Mohutnosť drevín si vyžadovala zásah stromolezeckou technikou aby sa nepoškodilo oplotenie kaštieľa a ostatné okolité porasty stromov. Vyrúbané dreviny boli následne odvezené z parku na bio-skládku a drevo obec odpredala ako palivo. Po vyčistení všetkých plôch sa v II. časti projektu realizovalo frézovanie pňov, ktoré ostali po výrube. Obec tým zabezpečila prípravu plôch, na ktoré v budúcnosti plánuje vysadiť nové stromy, kríky a trvalky, ktoré sú už dnes naplánované v projektovej dokumentácii sadových úprav, ktoré bude obec postupne realizovať pozdĺž hlavného chodníka. Ďakujeme všetkým zúčastneným za profesionálny prístup.

revitalizácia ver priestranstiev _park (23).JPG

revitalizácia ver priestranstiev _park (27).JPG

revitalizácia ver priestranstiev _park (2).JPG

revitalizácia ver priestranstiev _park (20).JPG

 

„Tento projekt bol podporený z Programu obnovy dediny“

Logo POD.jpg Logo EF.jpg


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Dejinám našej obce a regiónu bol venovaný dôstojný kultúrny stánok v podobe nedávno zrenovovaného Letohrádku kniežaťa Aldobrandiniho ("malý kaštieľ"), v ktorom sa v súčasnosti nachádzajú priestory Regionálneho múzea Mojmírovce.

Poľnohospodárske družstvo Mojmírovce

PD pokračuje v tradícii poľnohospodárstva a roľníctva. Má vyspelú rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, moderné mechanizmy, stredisko investičnej výstavby, plastikársky program, vlastný bitúnok a výrobu mäsových výrobkov. Zaujímavosťou je špeciálna rastlinná výroba, kde je zabezpečená produkcia jabĺk, broskýň, viniča a kvalitného vína

Vzdelávací inštitút COOP, a.s.

Zariadenie situované v historickom parku poskytuje ubytovacie, stravovacie a vzdelávacie služby.

Moderný podnik, ktorý vznikol v roku 1993 na zelenej lúke. Produkuje certifikované mäsové výrobky vyrábané špeciálnymi technológiami.

Penzion Bruder

Penzión Bruder je situovaný v obci Mojmírovce, má výhodnú polohu na hlavnom námestí. Penzión tvorí hostinec a reštaurácia na prízemí, spoločenská miestnosť, fajčiarska miestnosť a terasa a ubytovacie priestory na poschodí.

CEDRON SENIOR Mojmírovce, n.o.

Zariadenie sociálnych služieb sa nachádza v srdci obce Mojmírovce, spádovej obce okolitých obcí podľa ktorých dostal svoje pomenovanie CEDRON SENIOR V zariadení poskytujeme sociálne služby fyzickým osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.

Šardice

Naša družobná obec Csömör v Maďarskej republike

V roku 2002 bola podpísaná zmluva o spolupráci obcí Mojmírovce a Csömör. Od tej doby sa partnerstvo našej obce s touto maďarskou obcou rozvíja veľmi intenzívne, vrátane inštitúcií v obci, ako sú Slovenská národnostná samospráva a ľudový tanečný spolok Furmicska.

Po nemecky Wartberg an der Krems je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Kirchdorf an der Krems. Veľkosťou je porovnateľná našej obci.

Webgis

Vážení občania v aplikácii sú pre vás dostupné tieto služby:
Súpisné čísla domov, ortomapa, katastrálna mapa, prvky na
meranie vzialeností atď..

webygroup

Deutch version
English version
Magyar verzió
Úvodná stránka