Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Obecná knižnica

Obecná knižnica sa nachádza v kultúrnom dome na 1. poschodí.  Môžete si tu  zapožičať knihy z beletrie, odbornej literatúry, z detskej literatúry a z detskej náučnej literatúry. V knižnici sa nachádzajú tri počítače s možnosťou prístupu na internet pre verejnosť. Tu si môžu napr. nezamestnaní vyhľadať prácu, žiaci a študenti si zase môžu vyhľadať potrebné materiály ku štúdiu. Taktiež je tu možnosť kopírovania, alebo vytlačenia určitých dokumentov a informácií za mierny poplatok.

Prevádzkové hodiny pre knižnicu a internet:
Pondelok a štvrtok: 14,00 – 18,00 hod.

„Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.“
                                                                                                                  Erazmus Rotterdamský

Od vynálezu  kníhtlače patrí kniha medzi neodmysliteľných spoločníkov mladších i starších. Je len na škodu hlavne mladých ľudí, že čím ďalej viac a viac zanedbávajú čítanie kníh a radšej si sadajú za internet, alebo televíznu obrazovku.
Práve preto, aby naši občania nemuseli vynakladať nemalé finančné prostriedky za knihy, Obecná knižnica i v tomto roku nakúpila nové knihy, ktoré si môžete prísť vypožičať.

Všetci ste srdečne vítaní.

Knižnica 2.pngKnižnica 3.png

 

Nové knižničné tituly zakúpené v roku 2017

Nové knižničné tituly v Obecnej knižnici Mojmírovce "Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia"

FPU_logo1_modre.jpg

 


 
Knižničné tituly zakúpené v roku 2017.pdf(655.8 kB)Knihy zakúpené v roku 2017
Nové knihy v knižnici 2016.pdf(220.6 kB)Nové knihy v knižnici 2016

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Dejinám našej obce a regiónu bol venovaný dôstojný kultúrny stánok v podobe nedávno zrenovovaného Letohrádku kniežaťa Aldobrandiniho ("malý kaštieľ"), v ktorom sa v súčasnosti nachádzajú priestory Regionálneho múzea Mojmírovce.

Poľnohospodárske družstvo Mojmírovce

PD pokračuje v tradícii poľnohospodárstva a roľníctva. Má vyspelú rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, moderné mechanizmy, stredisko investičnej výstavby, plastikársky program, vlastný bitúnok a výrobu mäsových výrobkov. Zaujímavosťou je špeciálna rastlinná výroba, kde je zabezpečená produkcia jabĺk, broskýň, viniča a kvalitného vína

Vzdelávací inštitút COOP, a.s.

Zariadenie situované v historickom parku poskytuje ubytovacie, stravovacie a vzdelávacie služby.

Moderný podnik, ktorý vznikol v roku 1993 na zelenej lúke. Produkuje certifikované mäsové výrobky vyrábané špeciálnymi technológiami.

Penzion Bruder

Penzión Bruder je situovaný v obci Mojmírovce, má výhodnú polohu na hlavnom námestí. Penzión tvorí hostinec a reštaurácia na prízemí, spoločenská miestnosť, fajčiarska miestnosť a terasa a ubytovacie priestory na poschodí.

CEDRON SENIOR Mojmírovce, n.o.

Zariadenie sociálnych služieb sa nachádza v srdci obce Mojmírovce, spádovej obce okolitých obcí podľa ktorých dostal svoje pomenovanie CEDRON SENIOR V zariadení poskytujeme sociálne služby fyzickým osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.

Šardice

Naša družobná obec Csömör v Maďarskej republike

V roku 2002 bola podpísaná zmluva o spolupráci obcí Mojmírovce a Csömör. Od tej doby sa partnerstvo našej obce s touto maďarskou obcou rozvíja veľmi intenzívne, vrátane inštitúcií v obci, ako sú Slovenská národnostná samospráva a ľudový tanečný spolok Furmicska.

Po nemecky Wartberg an der Krems je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Kirchdorf an der Krems. Veľkosťou je porovnateľná našej obci.

Webgis

Vážení občania v aplikácii sú pre vás dostupné tieto služby:
Súpisné čísla domov, ortomapa, katastrálna mapa, prvky na
meranie vzialeností atď..

webygroup

Deutch version
English version
Magyar verzió
Úvodná stránka