Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrny dom

        Obec disponuje veľkým kultúrnym domom, ktorý leží v strede obce v peknom prostredí. Využíva sa na konanie kultúrnych a spoločenských podujatí rôzneho druhu pre všetky vekové skupiny obyvateľstva.
        Obec každoročne organizuje niekoľko zaujímavých podujatí. V zimnom období sa v priestoroch kultúrneho domu konajú plesy, karnevaly, fašiangové oslavy. Na jar sú to výročné členské schôdze miestnych spoločenských organizáciií, ochutnávka vín, stretnutia, posedenia a besedy rôzneho druhu. Obec každoročne organizuje hodové slávnosti - pamiatka posviacky kostola, počas prázdnin detský denný tábor a v jesenných mesiacoch Družstevný deň a  Vinobranie. Na záver roka chodí Mikuláš po obci a balíčkami obdarúva deti. Čas Vianoc si pripomíname vianočným koncertom a miestne združenia organizujú posedenia k záveru roka.
Počas celého roka sa konajú mládežnícke podujatia – diskotéky, ale aj iné stretnutia ako je majáles, oslava Dňa matiek, Medzinárodný deň detí, školské akadémie, Šarkaniáda...
V spoločenskom dome sú priestory plne využívané pre skúšky dychovej hudby Mojmírovská kapela, spevokolu Senior, dievčenskej tanečnej a speváckej skupiny Lučina, rómskeho klubu Romale. V priestoroch knižnice sa stretávajú členovia Klubu fotografie a videa a pracuje tam Infoklub 2005.
 


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Dejinám našej obce a regiónu bol venovaný dôstojný kultúrny stánok v podobe nedávno zrenovovaného Letohrádku kniežaťa Aldobrandiniho ("malý kaštieľ"), v ktorom sa v súčasnosti nachádzajú priestory Regionálneho múzea Mojmírovce.

Poľnohospodárske družstvo Mojmírovce

PD pokračuje v tradícii poľnohospodárstva a roľníctva. Má vyspelú rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, moderné mechanizmy, stredisko investičnej výstavby, plastikársky program, vlastný bitúnok a výrobu mäsových výrobkov. Zaujímavosťou je špeciálna rastlinná výroba, kde je zabezpečená produkcia jabĺk, broskýň, viniča a kvalitného vína

Vzdelávací inštitút COOP, a.s.

Zariadenie situované v historickom parku poskytuje ubytovacie, stravovacie a vzdelávacie služby.

Moderný podnik, ktorý vznikol v roku 1993 na zelenej lúke. Produkuje certifikované mäsové výrobky vyrábané špeciálnymi technológiami.

Penzion Bruder

Penzión Bruder je situovaný v obci Mojmírovce, má výhodnú polohu na hlavnom námestí. Penzión tvorí hostinec a reštaurácia na prízemí, spoločenská miestnosť, fajčiarska miestnosť a terasa a ubytovacie priestory na poschodí.

CEDRON SENIOR Mojmírovce, n.o.

Zariadenie sociálnych služieb sa nachádza v srdci obce Mojmírovce, spádovej obce okolitých obcí podľa ktorých dostal svoje pomenovanie CEDRON SENIOR V zariadení poskytujeme sociálne služby fyzickým osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.

Šardice

Naša družobná obec Csömör v Maďarskej republike

V roku 2002 bola podpísaná zmluva o spolupráci obcí Mojmírovce a Csömör. Od tej doby sa partnerstvo našej obce s touto maďarskou obcou rozvíja veľmi intenzívne, vrátane inštitúcií v obci, ako sú Slovenská národnostná samospráva a ľudový tanečný spolok Furmicska.

Po nemecky Wartberg an der Krems je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Kirchdorf an der Krems. Veľkosťou je porovnateľná našej obci.

Webgis

Vážení občania v aplikácii sú pre vás dostupné tieto služby:
Súpisné čísla domov, ortomapa, katastrálna mapa, prvky na
meranie vzialeností atď..

webygroup

Deutch version
English version
Magyar verzió
Úvodná stránka