Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Cedron klub

 

Občianske združenie Cedron klub vychádza z dlhoročných športových aktivít skupiny mladých ľudí z regiónu Cedron, ktorí sa v roku 2010 rozhodli svoju činnosť zoficiálniť. Okrem športových aktivít sa členovia klubu aktívne venujú aj dobrovoľníctvu po celom regióne. Cedron klub je aktívny počas celého roka a to najmä v oblasti volejbalu a behu.


Volejbal


Volejbal je aj vďaka aktivitám Cedron klubu obľúbeným športom medzi mladými ľuďmi z celého regiónu. Väčšina z organizovaných podujatí sa odohráva práve v obci Mojmírovce. Medzi tieto aktivity patria nasledovné:
- 3 krát týždenne sú organizované pre všetkých športuchtivých volejbalové tréningy v halách a kurtoch v obciach mikroregiónu Cedron predovšetkým však v obci Mojmírovce (za rok 2012 sa ich uskutočnilo 177 a celková návštevnosť bola viac ako 2 tis., čo predstavuje v priemere 12 ľudí na tréning).
- Okrem toho Cedron klub organizuje ročne 10 volejbalových turnajov (6 halových a 4 v plážovom volejbale), ktoré takmer každý mesiac v roku prinášajú možnosť intenzívne si v konkurencii ďalších tímov z širokého okolia zahrať si a zúročiť tak desiatky hodín tréningov. Samozrejme podujatia prinášajú aj možnosť vidieť atraktívne volejbalové zápasy priamo v obci Mojmírovce.
- V roku 2013 sa taktiež po prvý krát uskutočnila Cedronská beachová liga, v ktorej mali možnosť si zahrať počas celej letnej sezóny mužstvá z celého regiónu. 
- So všetkými týmito aktivitami súvisí aj dôležitá činnosť technického a organizačného zabezpečenia (volejbalové vybavenie, zabezpečenie priestorov, koordinácia).


Beh


Druhým čím ďalej intenzívnejšie sa rozvíjajúcim športom je beh. Cedron klub sa aktivitám v tejto oblasti začal venovať už v roku 2011, kedy sa po prvý krát uskutočnil aj tzv. Cedronský beh. Beh je odvtedy neoddeliteľnou súčasťou Cedron klubu v rámci nasledovných aktivít:
- Cedronský beh je kočovné bežecké podujatie, ktoré organizuje o.z. Cedron klub a uskutočňuje sa každý rok v inej obci mikroeregiónu Cedron (7 obcí). Každý rok tak bežcov čaká nové prostredie a originálna trať. V roku 2013 sa uskutočnil v obci Mojmírovce a zúčastnilo sa ho spolu 127 bežcov a bežkýň. Hlavným mottom podujatia je: „V deň, keď beháš, nestarneš.“
- OZ ďalej reprezentuje celý región prostredníctvom účasti na bežeckých podujatiach v Nitrianskom kraji ako aj ďalších častiach Slovenska (ročne až cez 30 podujatí vrátane početnej reprezentácie v rámci Nitrianskej bežeckej ligy)  a s tým súvisí aj kontinuálna snaha Cedron klubu o budovanie bežeckej základne v regióne.
 

Viac na stránkach

  www.cedronklub.sk

 www.cedronskybeh.sk

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Dejinám našej obce a regiónu bol venovaný dôstojný kultúrny stánok v podobe nedávno zrenovovaného Letohrádku kniežaťa Aldobrandiniho ("malý kaštieľ"), v ktorom sa v súčasnosti nachádzajú priestory Regionálneho múzea Mojmírovce.

Poľnohospodárske družstvo Mojmírovce

PD pokračuje v tradícii poľnohospodárstva a roľníctva. Má vyspelú rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, moderné mechanizmy, stredisko investičnej výstavby, plastikársky program, vlastný bitúnok a výrobu mäsových výrobkov. Zaujímavosťou je špeciálna rastlinná výroba, kde je zabezpečená produkcia jabĺk, broskýň, viniča a kvalitného vína

Vzdelávací inštitút COOP, a.s.

Zariadenie situované v historickom parku poskytuje ubytovacie, stravovacie a vzdelávacie služby.

Moderný podnik, ktorý vznikol v roku 1993 na zelenej lúke. Produkuje certifikované mäsové výrobky vyrábané špeciálnymi technológiami.

Penzion Bruder

Penzión Bruder je situovaný v obci Mojmírovce, má výhodnú polohu na hlavnom námestí. Penzión tvorí hostinec a reštaurácia na prízemí, spoločenská miestnosť, fajčiarska miestnosť a terasa a ubytovacie priestory na poschodí.

CEDRON SENIOR Mojmírovce, n.o.

Zariadenie sociálnych služieb sa nachádza v srdci obce Mojmírovce, spádovej obce okolitých obcí podľa ktorých dostal svoje pomenovanie CEDRON SENIOR V zariadení poskytujeme sociálne služby fyzickým osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.

Šardice

Naša družobná obec Csömör v Maďarskej republike

V roku 2002 bola podpísaná zmluva o spolupráci obcí Mojmírovce a Csömör. Od tej doby sa partnerstvo našej obce s touto maďarskou obcou rozvíja veľmi intenzívne, vrátane inštitúcií v obci, ako sú Slovenská národnostná samospráva a ľudový tanečný spolok Furmicska.

Po nemecky Wartberg an der Krems je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Kirchdorf an der Krems. Veľkosťou je porovnateľná našej obci.

Webgis

Vážení občania v aplikácii sú pre vás dostupné tieto služby:
Súpisné čísla domov, ortomapa, katastrálna mapa, prvky na
meranie vzialeností atď..

webygroup

Deutch version
English version
Magyar verzió
Úvodná stránka