Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Časopis Mojmírovčan

Slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže
Miestne noviny 2011


Slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže obecných, mestských, regionálnych, kultúrno - informačných a kultúrno - turistických novín a časopisov Miestne noviny 2011 sa uskutočnilo 4. novembra 2011 v budove Slovenského syndikátu novinárov na Župnom námestí 7 v Bratislave.

Na podujatie boli pozvaní všetci tvorcovia súťažných novín a časopisov, ale aj zástupcovia ich vydavateľov, novinárska obec i verejnosť. Súčasťou podujatia bol aj odborný rozborový seminár.


Odborná porota navrhla udeliť 24 novinám a časopisom zaradeným v šiestich súťažných kategóriách 19 umiestnení v 1. až 3. poradí, dve čestné uznania a ceny Ministerstva obrany SR, generálneho riaditeľa Národného osvetového centra a mesačníka Národná osveta.


Odborná porota vyberala z viac ako 330 súťažných novín a časopisov.


Členmi odbornej poroty boli zástupcovia organizátorov a odborných garantov súťaže, ktorými sú: Národná osveta s garanciou Národného osvetového centra, Slovenský syndikát novinárov, Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty UK v Bratislave, Združenie miest a obcí Slovenska a Obecné noviny.


Tretí ročník súťaže Miestne noviny sa uskutočnil v spolupráci s Fakultou masmédií Paneurópskej vysokej školy a s mediálnou podporou Tlačovej agentúry SR. Hlavnými mediálnymi partnermi súťaže sú Obecné noviny – týždenník miest a obcí, Fórum – mesačník Slovenského syndikátu novinárov, Slovenské pohľady – na literatúru, život a umenie a Národná osveta – mesačník pre miestnu kultúru a záujmovú tvorivosť.


NOVINY, ČASOPIS OBCE NAD 1 000 OBYVATEĽOV:
1. miesto: Rabčiansky chýrnik – Obecné noviny občanov, rodákov a priateľov obce Rabča
2. miesto: Mojmírovčan – Časopis obce Mojmírovce
3. miesto: Porubské noviny - Závažná Poruba

Ďakujem všetkým členom redakčnej rady a prispievateľom, ktorí nám pomáhajú tvoriť časopis Mojmírovčan. Poďakovanie za grafický dizajn, grafiku a tlač vydavateľstvu PATRIOT.

Mgr. Daniela Kozáková, prevzaté a upravené.
Ďalšie informácie na: www.nocka.sk/narodna-osveta/miestne-noviny


 


 

dnes je: 18.6.2019

meniny má: Vratislav

Webgis

Vážení občania v aplikácii sú pre vás dostupné tieto služby:
Súpisné čísla domov, ortomapa, katastrálna mapa, prvky na
meranie vzialeností atď..

Poľnohospodárske družstvo Mojmírovce

PD pokračuje v tradícii poľnohospodárstva a roľníctva. Má vyspelú rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, moderné mechanizmy, stredisko investičnej výstavby, plastikársky program, vlastný bitúnok a výrobu mäsových výrobkov. Zaujímavosťou je špeciálna rastlinná výroba, kde je zabezpečená produkcia jabĺk, broskýň, viniča a kvalitného vína

Vzdelávací inštitút COOP, a.s.

Zariadenie situované v historickom parku poskytuje ubytovacie, stravovacie a vzdelávacie služby.

Moderný podnik, ktorý vznikol v roku 1993 na zelenej lúke. Produkuje certifikované mäsové výrobky vyrábané špeciálnymi technológiami.

Penzion Bruder

Penzión Bruder je situovaný v obci Mojmírovce, má výhodnú polohu na hlavnom námestí. Penzión tvorí hostinec a reštaurácia na prízemí, spoločenská miestnosť, fajčiarska miestnosť a terasa a ubytovacie priestory na poschodí.

CEDRON SENIOR Mojmírovce, n.o.

Zariadenie sociálnych služieb sa nachádza v srdci obce Mojmírovce, spádovej obce okolitých obcí podľa ktorých dostal svoje pomenovanie CEDRON SENIOR V zariadení poskytujeme sociálne služby fyzickým osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.

Šardice

Naša družobná obec Csömör v Maďarskej republike

V roku 2002 bola podpísaná zmluva o spolupráci obcí Mojmírovce a Csömör. Od tej doby sa partnerstvo našej obce s touto maďarskou obcou rozvíja veľmi intenzívne, vrátane inštitúcií v obci, ako sú Slovenská národnostná samospráva a ľudový tanečný spolok Furmicska.

Po nemecky Wartberg an der Krems je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Kirchdorf an der Krems. Veľkosťou je porovnateľná našej obci.

webygroup

Deutch version
English version
Magyar verzió
Úvodná stránka