Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy obecného úradu

Zmena úradných hodín na stavebnom úrade

Oznamujeme občanom, že stavebný úrad bude v stredy  otvorený nasledovne: v párnom týždni (19.4.2017): 7,30 – 15,30 a v nepárnom týždni (12.4. a 26.4.2017) :7,30 – 18,00.


 

Veľkonočná tanečná zábava

Obec Mojmírovce pozýva občanov na Veľkonočnú tanečnú zábavu v piatok 21. apríla 2017 od 18:00 hod. do 22:00 hod. do Kultúrneho domu v Mojmírovciach. Na počúvanie i do tanca zahrá hudobná skupina PROFIL. Vstupné 6,00 €. Batôžkové občerstvenie. Predpredaj vstupeniek v klientskom centre na OcÚ počas úradných hodín od 01.04.2017.

 


 

PAT a MAT s kamarátmi

 Nikola Kováčiková HAPPY DAY a obec Mojmírovce pozývajú všetky deti, rodičov, ale aj širokú verejnosť v nedeľu 23. apríla 2017 o 16:00 hodine do kultúrneho domu na rozprávkový divadelný muzikál PAT a MAT s kamarátmi, v ktorom je možné vidieť naživo známe rozprávkové postavičky z večerníčkov. Predstavia sa Pat a Mat, Maťko a Kubko, Slimák Maťo a škriatok Klinček, Traja chrobáci, Majka z Gurunu a nebude chýbať ani Deduško Večerníček. Po predstavení sa všetci môžu stretnúť s rozprávkovými postavičkami a odfotografovať sa s nimi. Vstupenky v hodnote 7 eur si môžete zakúpiť v klientskom centre na Obecnom úrade v Mojmírovciach počas úradných hodín.

 


 

Zápis detí do MŚ

Riaditeľstvo MŠ Mojmírovce oznamuje: Zápis detí do MŠ Mojmírovce na školský rok 2017 – 2018 sa uskutoční od 24.4.20107 do 28.4.2017 počas prevádzky MŠ. Je potrebné vyplniť žiadosť o prijatie dieťaťa, ktorú si môžete vyzdvihnúť v materskej škole alebo stiahnuť zo stránky www.msmojmirovce.edupage.org. Vyplnenú žiadosť treba potvrdiť u detského lekára a odovzdať riaditeľke materskej školy spolu s prefotenou kartičkou poistenca dieťaťa.


 

Oznamy pre občanov

Vážení občania.

Pri triedení odpadu vás žiadame, aby ste do hnedých nádob určených výhradne na bio-odpad nehádzali plasty a iné komunálne odpady, pretože pri likvidácii odpadu to spôsobuje značné problémy.

Takisto vás žiadame, aby ste zelený odpad, umiestňovaný na skládke na čističke delili na mäkký ( buriny, trávy, kôrovie) a tvrdý odpad ( haluze). Aj pri zelenom odpade vás žiadame o čistotu odpadu – teda bez plastov, kovov, skla a podobne. Predídeme tým zbytočným problémom pri spracovaní odpadu.

 

Občania, ktorí majú zaplatený miestny poplatok za komunálny odpad na rok 2017 môžu využiť možnosť zakúpiť si za 1€ plastové vrece na komunálny odpad s logom spoločnosti ENVIGEOS. Označené vrecia slúžia na odvoz komunálneho odpadu, ktorý sa nezmestí do smetnej nádoby. Naplnené  vrecia s logom ENVIGEOS stačí vyložiť k nádobe na KO a v deň vývozu budú odvezené spoločnosťou ENVIGEOS. Odpad uložený v neoznačenom vreci nebude odvezený.

 

 

Oznamujeme občanom, že klienti v pokladni obecného úradu môžu platiť poplatky bezhotovostne prostredníctvom platobnej karty.


 

dnes je: 26.5.2017

meniny má: Dušan

Testovacia prevádzka mobilnej aplikácie

Webgis

Vážení občania v aplikácii sú pre vás dostupné tieto služby:
Súpisné čísla domov, ortomapa, katastrálna mapa, prvky na
meranie vzialeností atď..

Poľnohospodárske družstvo Mojmírovce

PD pokračuje v tradícii poľnohospodárstva a roľníctva. Má vyspelú rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, moderné mechanizmy, stredisko investičnej výstavby, plastikársky program, vlastný bitúnok a výrobu mäsových výrobkov. Zaujímavosťou je špeciálna rastlinná výroba, kde je zabezpečená produkcia jabĺk, broskýň, viniča a kvalitného vína

Vzdelávací inštitút COOP, a.s.

Zariadenie situované v historickom parku poskytuje ubytovacie, stravovacie a vzdelávacie služby.

Moderný podnik, ktorý vznikol v roku 1993 na zelenej lúke. Produkuje certifikované mäsové výrobky vyrábané špeciálnymi technológiami.

Penzion Bruder

Penzión Bruder je situovaný v obci Mojmírovce, má výhodnú polohu na hlavnom námestí. Penzión tvorí hostinec a reštaurácia na prízemí, spoločenská miestnosť, fajčiarska miestnosť a terasa a ubytovacie priestory na poschodí.

CEDRON SENIOR Mojmírovce, n.o.

Zariadenie sociálnych služieb sa nachádza v srdci obce Mojmírovce, spádovej obce okolitých obcí podľa ktorých dostal svoje pomenovanie CEDRON SENIOR V zariadení poskytujeme sociálne služby fyzickým osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.

Šardice

Naša družobná obec Csömör v Maďarskej republike

V roku 2002 bola podpísaná zmluva o spolupráci obcí Mojmírovce a Csömör. Od tej doby sa partnerstvo našej obce s touto maďarskou obcou rozvíja veľmi intenzívne, vrátane inštitúcií v obci, ako sú Slovenská národnostná samospráva a ľudový tanečný spolok Furmicska.

Po nemecky Wartberg an der Krems je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Kirchdorf an der Krems. Veľkosťou je porovnateľná našej obci.

webygroup

Deutch version
English version
Magyar verzió
Úvodná stránka