Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy obecného úradu

Oznamy pre občanov

Vážení občania.

Pri triedení odpadu vás žiadame, aby ste do hnedých nádob určených výhradne na bio-odpad nehádzali plasty a iné komunálne odpady, pretože pri likvidácii odpadu to spôsobuje značné problémy.

Takisto vás žiadame, aby ste zelený odpad, umiestňovaný na skládke na čističke delili na mäkký ( buriny, trávy, kôrovie) a tvrdý odpad ( haluze). Aj pri zelenom odpade vás žiadame o čistotu odpadu – teda bez plastov, kovov, skla a podobne. Predídeme tým zbytočným problémom pri spracovaní odpadu.

 

Občania, ktorí majú zaplatený miestny poplatok za komunálny odpad na rok 2017 môžu využiť možnosť zakúpiť si za 1€ plastové vrece na komunálny odpad s logom spoločnosti ENVIGEOS. Označené vrecia slúžia na odvoz komunálneho odpadu, ktorý sa nezmestí do smetnej nádoby. Naplnené  vrecia s logom ENVIGEOS stačí vyložiť k nádobe na KO a v deň vývozu budú odvezené spoločnosťou ENVIGEOS. Odpad uložený v neoznačenom vreci nebude odvezený.

 

 

Oznamujeme občanom, že klienti v pokladni obecného úradu môžu platiť poplatky bezhotovostne prostredníctvom platobnej karty.


 

dnes je: 23.3.2018

meniny má: Adrián

Testovacia prevádzka mobilnej aplikácie

Webgis

Vážení občania v aplikácii sú pre vás dostupné tieto služby:
Súpisné čísla domov, ortomapa, katastrálna mapa, prvky na
meranie vzialeností atď..

Poľnohospodárske družstvo Mojmírovce

PD pokračuje v tradícii poľnohospodárstva a roľníctva. Má vyspelú rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, moderné mechanizmy, stredisko investičnej výstavby, plastikársky program, vlastný bitúnok a výrobu mäsových výrobkov. Zaujímavosťou je špeciálna rastlinná výroba, kde je zabezpečená produkcia jabĺk, broskýň, viniča a kvalitného vína

Vzdelávací inštitút COOP, a.s.

Zariadenie situované v historickom parku poskytuje ubytovacie, stravovacie a vzdelávacie služby.

Moderný podnik, ktorý vznikol v roku 1993 na zelenej lúke. Produkuje certifikované mäsové výrobky vyrábané špeciálnymi technológiami.

Penzion Bruder

Penzión Bruder je situovaný v obci Mojmírovce, má výhodnú polohu na hlavnom námestí. Penzión tvorí hostinec a reštaurácia na prízemí, spoločenská miestnosť, fajčiarska miestnosť a terasa a ubytovacie priestory na poschodí.

CEDRON SENIOR Mojmírovce, n.o.

Zariadenie sociálnych služieb sa nachádza v srdci obce Mojmírovce, spádovej obce okolitých obcí podľa ktorých dostal svoje pomenovanie CEDRON SENIOR V zariadení poskytujeme sociálne služby fyzickým osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.

Šardice

Naša družobná obec Csömör v Maďarskej republike

V roku 2002 bola podpísaná zmluva o spolupráci obcí Mojmírovce a Csömör. Od tej doby sa partnerstvo našej obce s touto maďarskou obcou rozvíja veľmi intenzívne, vrátane inštitúcií v obci, ako sú Slovenská národnostná samospráva a ľudový tanečný spolok Furmicska.

Po nemecky Wartberg an der Krems je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Kirchdorf an der Krems. Veľkosťou je porovnateľná našej obci.

webygroup

Deutch version
English version
Magyar verzió
Úvodná stránka