Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Mojmírovce.

Fotografická súťaž „Historické pamiatky Mojmíroviec očami detí“Vytlačiť
 

Obec Mojmírovce vyhlasuje fotografickú súťaž „Historické pamiatky Mojmíroviec očami detí“, ktorá je určená predovšetkým pre deti a mládež, ale aj dospelých, amatérskych aj profesionálnych fotografov. Vaše súťažné fotografie čakáme do 05.09.2017.Ponúkame Vám týmto možnosť prezentovať Mojmírovce v obrazovej podobe a víťazné fotografie budú prezentované v stolovom kalendári na rok 2018. Stačí zachytiť vo fotografiách to, čo je v našej obci zaujímavé, originálne alebo výnimočné a poslať to do súťaže.

Téma: kultúrne dedičstvo - kultúrne a historické pamiatky (interiér aj exteriér), pamätihodnosti, tradičná architektúra, tradičné podujatia, uchovávanie zvykov, remeslá a pod.

Kategórie

deti do 10 rokov

deti od 10 do 15 rokov

mládež od 15 do 18 rokov

dospelí nad 18 rokov

Kto sa môže zapojiť ?

každý, kto chce svojimi fotografiami prispieť k zviditeľneniu našej krásnej obce

Ako sa zapojiť ?

do súťaže možno poslať max. 5 fotografií zhotovené v obci Mojmírovce (v katastri Mojmírovce)zaslané fotografie musia byť vo formáte .jpg s minimálnou veľkosťou 1,5 MB, optimálne v  rozlíšení aspoň 1600 pixelov na šírku, vyššie rozlíšenia sú povolené,fotografie je možné fotiť digitálnymi zrkadlovkami, kompaktnými fotoaparátmi a tiež mobilnými telefónmi,pri úpravach ako je orez a zmena veľkosti fotografie (resampling) treba dbať, aby výsledná fotografia po úpravách nebola menšia ako 2MB a pomer strán ostal nezmenený t.j  4:3 resp. 3:2.

Fotografie posielajte mailom na kalendar@mojmirovce.sk najneskôr do 05. septembra 2017 (do predmetu správy uveďte: fotosúťaž 2017) + nezabudnite vyplniť prihlášku

Fotografie (v elektronickej podobe) je možné odovzdať aj najneskôr do 05. septembra 2017  s vyplnenou prihláškou na Klientskom centre

Ako bude prebiehať hodnotenie?

hodnotiaca komisia vyberie v 1. kole zo súťažných fotografií tie, ktoré budú použité pre zhotovenie kalendára na rok 2018 a v 2. kole hodnotenia komisia rozhodne o víťazných fotografiách v každej kategórii

Ako budú víťazi odmenení?

vecnými cenami

navyše každý účastník súťaže získa 2x kalendár na rok 2018 z vybraných súťažných fotografií

Kde a ako budú fotografie prezentované?

vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien víťazom prebehne v mesiaci november/december 2017 počas otvorenia výstavy Mojmírovských umelcov, na ktorú budú pozvaní všetci zapojení súťažiaci

pri každej forme prezentácie fotografie bude uvedené meno autora.

Kde získate viac informácií?

Podrobnejšie informácie o súťaži na  kalendar@mojmirovce.sk


 
 

Harmonogram vývozu komunálneho a separovaného odpadu

Harmonogram vývozu odpadu na rok 2017

 

Ďalšie užitočné rady pre občanov


 

 

Finančná podpora

 

 

Tvorba tejto stránky www.mojmirovce.sk bola spolufinacovaná

Európskou úniou

v  rámci

Grantovej schémy na podporu prípravy miestnych a regionálnych

projektov  z fondu PHARE - Národný program


 

dnes je: 19.7.2018

meniny má: Dušana

Testovacia prevádzka mobilnej aplikácie

Webgis

Vážení občania v aplikácii sú pre vás dostupné tieto služby:
Súpisné čísla domov, ortomapa, katastrálna mapa, prvky na
meranie vzialeností atď..

  • Streda2416graphic-icon
  • Štvrtok2416graphic-icon
  • Piatok2713graphic-icon

Poľnohospodárske družstvo Mojmírovce

PD pokračuje v tradícii poľnohospodárstva a roľníctva. Má vyspelú rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, moderné mechanizmy, stredisko investičnej výstavby, plastikársky program, vlastný bitúnok a výrobu mäsových výrobkov. Zaujímavosťou je špeciálna rastlinná výroba, kde je zabezpečená produkcia jabĺk, broskýň, viniča a kvalitného vína

Vzdelávací inštitút COOP, a.s.

Zariadenie situované v historickom parku poskytuje ubytovacie, stravovacie a vzdelávacie služby.

Moderný podnik, ktorý vznikol v roku 1993 na zelenej lúke. Produkuje certifikované mäsové výrobky vyrábané špeciálnymi technológiami.

Penzion Bruder

Penzión Bruder je situovaný v obci Mojmírovce, má výhodnú polohu na hlavnom námestí. Penzión tvorí hostinec a reštaurácia na prízemí, spoločenská miestnosť, fajčiarska miestnosť a terasa a ubytovacie priestory na poschodí.

CEDRON SENIOR Mojmírovce, n.o.

Zariadenie sociálnych služieb sa nachádza v srdci obce Mojmírovce, spádovej obce okolitých obcí podľa ktorých dostal svoje pomenovanie CEDRON SENIOR V zariadení poskytujeme sociálne služby fyzickým osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.

Šardice

Naša družobná obec Csömör v Maďarskej republike

V roku 2002 bola podpísaná zmluva o spolupráci obcí Mojmírovce a Csömör. Od tej doby sa partnerstvo našej obce s touto maďarskou obcou rozvíja veľmi intenzívne, vrátane inštitúcií v obci, ako sú Slovenská národnostná samospráva a ľudový tanečný spolok Furmicska.

Po nemecky Wartberg an der Krems je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Kirchdorf an der Krems. Veľkosťou je porovnateľná našej obci.

webygroup

Deutch version
English version
Magyar verzió
Úvodná stránka